Tepelná izolace základové desky, pěnová izolace základů

 

Speciálně vyvinutá izolační pěna je určena k zateplení stávajících stavebních konstrukcí.

Naše pěna expanzí neničí místo aplikace, nedochází k vyboulení nebo pnutí. Licí pěna se aplikuje v kapalném stavu malým vyvrtaným otvorem do dutiny, kde steče na dno a poté co začne reagovat, zcela zaplní obsah dutiny.

Izolace základů a základové desky

Pro vybrané izolační práce na obytných i komerčních budovách, kde jsou základy a základové desky obtížněji přístupné a rovněž pro úsporu, získává na popularitě speciální odlišná receptura pěny a zároveň i způsob její aplikace. Jde o litou izolační pěnu – Injection Foam Insulation. V některých případech je možný nástřik na konkrétní místo do dutin – Pour-in-Place Foam Insulation. Vytváří dokonale vodotěsnou zábranu a ta izoluje stavbu proti průsaku vody.

Další možnosti použití

Izolace podlah stříkanou pěnou je řešením pro všechny typy budov, pro rekonstrukce i pro novostavby. Vhodné jsou rovněž pod podlahové topení a místa, kde není možné vložit silnou vrstvu běžné izolace z důvodu výšky podlah – třeba nad staré sklepy. V takových případech se používá polotvrdá pěna.

Vlastnosti izolačních pěn

Po aplikaci vytvoří bezespárou tepelně izolační vrstvu, ve které nejsou žádné spoje ani trhliny. Má výbornou přilnavost k podkladu. Zamezí proudění studeného vzduchu a kondenzace vlhkosti. Dokonale utěsní všechny detaily a složitě tvarované prvky konstrukcí. Materiál zpevní konstrukce při nízké hmotnosti a zajistí tepelnou izolaci a hydroizolaci v jediném procesu u izolační pěny s uzavřenými buňkami.

Zvažujete-li zateplení základů, pak nás kontaktujte ZDE.

 

 

Ukázky řešení

Klikněte na obrázek