Vnitřní zateplení domu měkkou pěnovou izolací

 

Izolační polyuretanové pěny jsou vyrobené jedním z největších evropských producentů Synthesia Internacional. Společnost vyrábí pěny od roku 1967, tedy více než 45 let! Nejlepší a nejlevnější izolace současnosti se uplatní při velkých teplotních výkyvech. Polyuretanová stříkaná pěnová izolace s otevřenou strukturou buněk je vhodná zejména pro použití v interiéru. Pro izolace se používá nepochozí měkká polyuretanová pěna s otevřenou strukturou buněk.

Ideální vlastnosti pěnové izolace

Jako hlavní výhody můžeme jmenovat tepelně izolační vlastnosti, nespornou výhodou je také rychlá aplikace, možnost izolace i v obtížně dostupných podmínkách. Polyuretanová izolační pěna zabraňuje prostupu vzduchu stavební konstrukcí. Nezanedbatelná je nízká hmotnost, velmi nízký difuzní odpor a výborné zvukově izolační parametry. Nesmíme zapomenout ani šetrnost k životnímu prostředí. Polyuretanová pěnová izolace nevytváří žádné spoje ani trhliny, neboť jde o kontinuálně aplikovaný produkt. Má výbornou přilnavost k podkladu a pro aplikaci není nutné použití lepidla.

Aplikace pěnové izolace s otevřenou strukturou buněk

Polyuretanová pěna se aplikuje pomocí speciálního technologického zařízení nástřikem dvousložkové kapaliny, která po nanesení na stavební konstrukci zvětší objem až 150 x během několika sekund. Tak dojde k zaplnění všech i problematicky dostupných míst. Pěnová izolace ideálně přilne k jakékoli stavební konstrukci a zůstává trvale pružná, nesmršťuje se a je objemově stálá po celou dobu životnosti budovy. Aplikovaná pěna zamezuje proudění studeného vzduchu a kondenzaci vlhkosti.

Doplňující informace o produktech a doporučení pro Vaši stavbu získáte ZDE.

 

Ukázky řešení

Klikněte na obrázek