Zateplení fasády, vnější tvrdá izolace exteriéru

Izolace fasády umožňuje významné energetické úspory a zároveň je šetrná k životnímu prostředí. Polyuretanová pěna je ideální při hledání řešení ochrany proti vlhkosti a zateplení budov.

Systém zateplení

Po aplikaci pěna trvale přilne k nosným konstrukcím i ostatním podkladům, minimalizuje ztráty vzduchu a tím zvyšuje účinnost energie vytvářející příznivější vnitřní prostředí. Pěna se aplikuje stříkáním směsi, která během několika sekund 30 x až 50 x zvětší svůj objem. Dokonale tak zaplní každou prasklinu a štěrbinu. Pěna zůstává pružná i při běžném sedání zdiva a pohybu stavební konstrukce.

Výhody systému

Systém dokonale utěsní plášť budovy, nesmršťuje se, neprohýbá, nesedá a zůstává neporušený po celou dobu životnosti budovy, kterou částečně i zpevňuje. Oproti běžně používaným izolacím jsou u polyuretanové pěny nesrovnatelně lepší tepelně izolační vlastnosti. Hydroizolační vlastnosti stříkané polyuretanové izolace jsou dokonalejší než u běžných materiálů, protože vytváří celistvou a pružnou vrstvu beze spojů.

Použití

Po několika minutách je zcela vytvrzena a připravena k vytváření dalších vrstev – zdiva, betonu, anhydritové vrstvy při použití v podlahách, sádrokartonu nebo nátěrů, což urychluje celý stavební proces. Izolace fasády pouze stříkanou pěnovou izolací je vhodná pro rekonstrukce především nepohledových fasád (např. ze dvora) nebo jako větraná či nevětraná fasáda tvořená roštem se záklopem. Další informace Vám rádi poskytneme. Kontaktujte nás ZDE.

 

Ukázky řešení

Klikněte na obrázek