Zateplení starého domu, tepelná izolace staršího domku

Staré domy patří téměř bez výjimky mezi ty objekty, ve kterých se v zimním období teplo příliš nedrží.

Samozřejmě v případě, že neprošly nedávnou rekonstrukcí. Materiály, které se v dřívějších dobách používaly k zateplení, totiž nedosahovaly kvalit těch současných a proto je u starších domů, a celkově staveb, doporučeno provést nové zateplení.

Proveďte novou tepelnou izolaci u starých domů

Vhodným materiálem pro tepelnou izolaci staršího domku je stříkaná pěna. Tu lze použít jak při interiérovém, tak i exteriérovém zateplení, neboť je vždy namíchána v takové směsi, aby splnila svůj účel co možná nejlépe.

Díky tomuto zateplení ušetříte podstatnou částku za spotřebované energie, ale také zabráníte tomu,  aby dovnitř pronikla vlhkost, což též není u starých staveb nic divného. Je tomu tak protože mimo toho, že nebyly v dřívějších dobách používány materiály, jež by nyní splňovaly ty nejvyšší standardy, a také práci na budově většinou nebyla věnovaná taková přesnost a úsilí, jež byla zapotřebí. V tomto případě se samozřejmě nemluví o domcích, které si rodiny postavily sami.

Izolační pěna dokáže zpevnit konstrukci budovy

Pěnová izolace poskytne i další výhody, než jen ty, které jsou zmíněny výše. Ať se jedná například o zpevnění konstrukce při nízké hmotnosti či o vynikající zvukovou izolaci, abyste uvnitř stavby neslyšeli hluk zvenku.

 

 

Ukázky řešení

Klikněte na obrázek