Chytré izolace rovné střechy, tepelná izolace ploché střechy

Izolační systémy pro střechy, které využívají izolační polyuretanovou pěnu, nabízejí mnohé výhody pro stavebníky. Z nejdůležitějších můžeme jmenovat nenasákavost - voděodolnost a výborné izolační vlastnosti.

Přehled výhod izolace

Izolace polyuretanovou pěnou má výjimečnou pevnost v tlaku, velmi nízkou hmotnost, dlouhou trvanlivost a odolnost. Kontinuálně aplikovaný produkt neobsahuje žádné spoje ani trhliny, má výbornou přilnavost k podkladu, dokonale utěsní všechny složitě tvarované prvky.

Další skvělou vlastností je zpevnění stávajících konstrukcí při nízké hmotnosti. Nespornou výhodou je rychlost aplikace a rychlá dostupnost aplikovaného materiálu. Nesmíme zapomenout ani na skvělé zvukově izolační vlastnosti.

Aplikace polyuretanové pěny

Pěnová izolace se aplikuje nástřikem dvousložkové kapalné směsi speciální technologií. Aplikovaná směs utěsní veškeré praskliny, štěrbiny a pukliny. Po vytvrdnutí expanduje přibližně na 30 násobek původního objemu a vytvoří pevnou, kompaktní vrstvu s uzavřenou buněčnou strukturou. Polyuretanová pěna tvrdne během několika sekund po nanesení na střešní plášť. Rychle tak vznikne tepelně izolační vrstva odolná povětrnostním vlivům, která těsně přilne k podkladové vrstvě. Díky nízké hmotnosti nijak nezatěžuje střešní konstrukci, proto se často využívá při rekonstrukcích střech.

Na finální vrstvu izolační pěny je třeba aplikovat ochrannou vrstvu pružného nátěru s UV faktorem. Tento nátěr vytvoří trvanlivý povrch odolný povětrnostním vlivům, po němž lze bez problémů chodit v rámci běžné údržby.

Podrobné informace získáte ZDE.

 

Ukázky řešení

Klikněte na obrázek