Zateplení dřevěné chaty a chalupy, tepelná izolace dřevostavby

Polyuretanová pěna se aplikuje nástřikem směsi, která během několika sekund 30 až 50 krát zvětší svůj objem. Tak dokonale vyplní izolovaný prostor. Při aplikaci dokonale a trvale přilne ke každé stavební konstrukci a zůstává tvarově stálá, pružná i při běžném sedání zdiva a pohybu stavební konstrukce.

Izolační vlastnosti polyuretanové pěny

Stříkaná pěna s uzavřenou strukturou buněk je vhodná pro izolaci interiéru i exteriéru. Přispívá k významným energetickým úsporám a je šetrná k životnímu prostředí. Polyuretanová pěna je ideální technologií při řešení otázek vlhkosti a zateplení budov. Nesaje a nepropouští vodu. Dvousložkový systém trvale přilne k částem nosných konstrukcí a podkladům a minimalizuje ztráty energie a vytváří tak zdravější vnitřní prostředí. Pokud je aplikována na základy a podlahy staveb, vytváří vodotěsnou zábranu a ta dokonale izoluje stavbu proti vzlínání zemní vlhkosti. Stříkaná pěnová izolace má dokonalejší hydroizolační vlastnosti než jaké jsou u asfaltových lepenek nebo fólií.

Použití u dřevostaveb

Polyuretanová pěna utěsní celý plášť budovy, nesmršťuje se, neprohýbá a neporušená zůstává po celou dobu životnosti stavby. Oproti běžně používaným izolacím ze skelné nebo čedičové vaty, polystyrenu a foukané celulózové izolaci jsou tepelně izolační vlastnosti výrazně lepší. Proto doporučujeme použití zejména pro dřevostavby, dřevěné chaty a roubenky.

Výhodou polyuretanové pěny je to, že po několika minutách je zcela vytvrzena a připravena k nanášení dalších vrstev, ať už zdiva, betonu, anhydritové vrstvy při použití v podlahách, sádrokartonu nebo nátěrů, což urychluje celý stavební proces.

Pro další informace nás neváhejte kdykoliv kontaktovat ZDE.

 

 

Ukázky řešení

Klikněte na obrázek